içinde

Tıp Fakültesi Alışveriş Listesi

Tıp fakültesi bölümlerine başlayan okurlarımız için alınması gereken malzemelerin listesini hazırladık.

Tıp fakültesi alışveriş listesi

Tıp fakültesi alışveriş listemiz, bölüme yeni başlayan öğrencilerin alması gereken en temel ihtiyaçların üzerinde duruyor. Tıp fakültesi oldukça uzun ve zorlu bir yolculuktur. Bu süreçte ihtiyacınız olan kırtasiye malzemelerini sizler için derledik.

Tıp fakültesi gerek derslerin zorluğu, gerekse kırtasiye harcamaların fazlalığı ile adı çıkmış bölümlerin başında gelir. Bölümünüze başladıktan sonra arkadaşlarınızla fotokopicinizin yıllık kazancını hesap etmeye başlayacağınıza emin olabilirsiniz. Fakülte binanızdaki kırtasiyenin önündeki sıra ilk günden gözünüzü korkutabilir. Buna ek olarak bölüm kitaplarının sayısının fazla ve fiyatlarının da tuzlu olması kaçınılmaz bir gerçekliktir. Şimdi, listemize geçelim ve hangi malzemelere ihtiyacınız olacağına göz atalım.

Tıp fakültesi alışveriş tavsiyeleri: Alınması gereken ekipmanlar

Yapışkanlı not kağıdı ve işaretleyici

Tıp, en çok ezber yapılması gereken bölümlerin başında gelir. Durum böyle olunca ezber yapabilmek için yüzlerce sayfa bilginin içerisinden gerekli olanları rahatlıkla ulaşılabilir kılmanız gerekir. Yapışkanlı not kağıtları ve işaretleyiciler bu konudaki en büyük yardımcılarınız olacaktır.

Fosforlu kalem

Binlerce sayfa notun içerisinden çıkmanızı sağlayan çok iyi bir dostunuz. Tıp fakültesinde okuyan öğrencilerin sıkça kullandığı kırtasiye malzemelerinden biri fosforlu kalemdir. Çeşit çeşit renklerde fosforlu kalemler öğrencilik hayatınız boyunca temel bir ihtiyaç olacaktır.

Anatomi atlası

Özellikle birinci ve ikinci sınıf boyunca kullanacağınız olmazsa olmazınız anatomi atlasıdır. Anatomi laboratuvarında ders olacaksa o gün atlasınızı götürmeniz gerekir. Atlasta bulunan anatomik yapılar maketler üzerinde tespit edilir. Ders notlarınıza çalışırken de anatomi atlasını kullanmak ezberinizi kuvvetlendirecektir.

Ders kitapları

Tıp derslerini iyi kavrayabilmenin ve bilginizi ileriye taşıyarak kaliteli bir hekim olmanın yolu ders kitaplarından geçer. Harper Biyokimya, Robbins Patoloji, Junqueira, Guyton ve Hall Tıbbi Fizyoloji en çok bilinen ders kitaplarındandır.

Tıp fakültesi alışveriş listemiz gibi üniversite hayatınız boyunca sizlere yardımcı olacak içeriklerimizin tamamını görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sen de tavsiyele:
Peri Okay

Yazar Peri Okay

Ben Peri Okay, Gazi Üniversitesi Felsefe Grubu Öğretmenliği mezunuyum. Yüksek lisans çalışmalarıma devam ettiğim bu dönemde Tavsiyele için içerik üretiyorum.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sanat tarihi bölümü alışveriş listesi

Sanat Tarihi Bölümü Alışveriş Listesi

Mining için en iyi ekran kartları

Mining için En İyi Ekran Kartı 2021