içinde

En İyi Robot Süpürge Modelleri

Robot süpürgeleri fiyat ve performans bakımından karşılaştırarak en iyi robot süpürge tavsiye listemi hazırladım.

En iyi robot süpürge rehberi

Temizlik robotu veya akıllı süpürge olarak da bilinen en iyi robot süpürgeleri detaylıca inceledim. Ev temizliği konusunda en büyük yardımcılarımızdan biri haline gelen robot süpürgeleri rakipleriyle karşılaştırdım.

Robot süpürge tavsiyesi listemde Xiaomi, Anker, Roidmi, Roborock, Viomi gibi markalar tarafından üretilen modeller yer alıyor. Robot süpürge modellerini sıralarken öne çıkan özelliklerini açıkça belirttim. Robot süpürge tavsiye listemde farklı bütçelere uygun en iyi modelleri bulabilirsiniz.

En iyi robot süpürge hangisi? Robot süpürge satın almak isteyenlerin akıllarındaki soru bu. Robot süpürge tavsiye listem ile model seçimi yaparken sizlere kolaylık sağlamayı umuyorum. Tercih yaparken robot süpürge kullanıcı yorumları da son derece önemlidir. Satın aldığınız robot süpürgeden memnun kalmak isteyeceğinizi düşünüyorum. Tam olarak bu yüzden robot süpürge önerisi yaparken cihazların teknik özelliklerini ve kullanıcı yorumlarını dikkate aldım.

En çok tercih edilen robot süpürgeler çoğunlukla yüksek performans ile çalışan ürünler oluyor. Bunlar kullanımı kolay, sessiz ve kablosuz modeller. Buna ek olarak uzun şarj ömürlü, garantili, yüksek emiş gücüne sahip, etkin haritalandırmalı robot süpürgeler daha fazla tercih ediliyor. Hangi robot süpürgeyi almalıyım? diye sorduğunuzu tahmin edebiliyorum. 2021 yılında incelediğim en iyi akıllı robot süpürge modellerini sizler için listeledim.

En iyi robot süpürge tavsiyesi / En iyi 15 robot süpürge modeli

Karşınızda özellik, fiyat ve performans açısından en iyi robot süpürge modeli önerileri;

En iyi robot süpürge modellerinden Xiaomi Mi Vacuum Mop

Xiaomi Mi Vacuum Mop

Xiaomi robot süpürge, yeni teknolojik özelliklerin çoğuna sahip bir model. Moplu robot süpürge tavsiye almak isteyenler için güzel bir ürün. Robot süpürge önerileri listemizde birinci sırayı alıyor. Akıllı navigasyon sistemi ve uzaktan kontrol özellikleriyle kullanıcılarını memnun ediyor. En beğenilen robot süpürge modellerinden biri. Yapay zeka teknolojisinden yararlanan Mi Vacuum Mop, nemli temizleme özelliğiyle harika bir şekilde temizlik yapıyor.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.6 litre toz kapasitesi
 • 120 dakika çalışma süresi / 4 saat şarj süresi
 • Boşluk sensörü teknolojisi
 • Sert zemin, düz zemin ve halılarda kullanılabilir
 • 2500 Pa emiş gücü
 • Islak veya kuru temizleme seçeneği

Xiaomi Vacuum Mop kullanıcı yorumları;

👤 Muhteşem! Harika bir ürün ki ben çalışan bir insanım ve evim büyük. Hafta sonlarında seyahat etmem gerektiği için ev işlerine zor yetişiyor ve temizlikçi çağırmam gerekiyordu. Bu robot ile temizlikçi ihtiyacım camlar dışında sıfıra indi. Alın, aldırın herkese tavsiye ediyorum.

👤 Son derece kullanışlı bir ürün. 1+1 evde yaşıyorum, mutfağında içinde bulunduğu salonumu güzel bir şekilde temizledi. 4 farklı güç modu var. En düşük mod bile yeterli oluyor.

En iyi robot süpürge modellerinden Roidmi Eve Plus

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot Süpürge

Roidmi robot süpürge, temizlik yaparken toz haznesi dolsa bile çalışmaya devam ediyor. Robot süpürge dışarıdan herhangi bir müdahale gerekmeden şarj istasyonuna gidip toz haznesini boşaltabiliyor. Temizlediği zemine göre vakum gücünü optimize ediyor. Akıllı özellikleriyle öne çıkan cihaz akıllı robot süpürge tavsiye listemizde ikinci sırayı alıyor.

Öne çıkan özellikleri

 • 3 litre toz kapasitesi
 • 150 dakika çalışma süresi / 3 saat şarj süresi
 • Akıllı yüzey algılama / Ozon sterilizasyon
 • Uygulama üzerinden temizlik kontrolü
 • 2700 Pa emiş gücü
 • 4. nesil lazer tarama sistemi

Roidmi Eve Plus kullanıcı yorumları;

👤 Ürün çok başarılı. Bölgesel seçim, noktasal seçim ve çoklu haritalama gibi özellikleri var. Mopla birlikte, sadece süpürme veya sadece mopla süpürme özelliklerinden birini tercih edebiliyorsunuz. Toz haznesi dolduğunda otomatik boşaltma özelliği paha biçilemez.

👤 Uygulaması Türkçe ve kullanımı çok basit. Çocuklu aileler ve hayvan besleyenler için mükemmel bir ürün. Çöp istasyonu olsa da robot süpürgenin sensörlerini ve filtrelerini ara ara temizlemek gerekiyor. Bu konuya dikkat etmelisiniz çünkü temizlik performansına ciddi anlamda etki ediyor.

En iyi robot süpürge modellerinden Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV Robot Süpürge

5 saat şarj edildikten sonra 180 dakika boyunca temizlik yapabilen robot süpürge, çift kamerası ile detaylı ve hassas bir temizlik yapıyor. Temizlik sırasında bulduğu çöplerin büyüklüğünü analiz ederek emiş gücünü otomatik olarak ayarlayabiliyor. Bu özellikleri sayesinde temizlik robotu tavsiye listemize girmeyi başarıyor. Evinizdeki tüm eşyaları tarar ve en optimal temizlik rotasını oluşturur. Yalnızca 67 desibel ses çıkarmaktadır.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.46 litre toz kapasitesi
 • 180 dakika çalışma süresi / 5 saat şarj süresi
 • Akıllı navigasyon / PreciSense LiDAR navigasyon
 • 2500 Pa emiş gücü
 • EPA/HEPA filtresi
 • Zemin algılama

Roborock S6 MaxV kullanıcı yorumları;

👤 Hayatımı bu denli kolaylaştıran bir şeyi satın almak için neden bu kadar beklediğimi bilmiyorum. Evimi sürekli temiz tutuyor. Özellikle kedi sahipleri hiç düşünmesin, her seferinde topladığı kedi tüyüne şaşırıyorsunuz. Süpürmesi kadar silme özelliği de başarılı.

👤 Benim halılarım çok kalın olmasına rağmen kolayca üzerine çıktı. Kameralı olduğu için özellikle tercih ettim. Evde olmadığım sürede çocuklarımı da bu kamera sayesinde kontrol edebiliyorum. İş yükünüzü ciddi anlamda azaltıyor.

En iyi robot süpürge modellerinden Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2

Xiaomi süpürge robot kullanıcıları bu modeli beğenerek kullanıyorlar. Bunu kullanıcı yorumlarından anlayabiliyoruz. Hem süpürme hem de paspas yapabilen Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, 80 desibel ses çıkarıyor. Rakiplerine göre biraz daha fazla ses çıkardığı için en iyi robot süpürge listemizde dördüncü sırada yer alıyor. Evinizin haritasını çıkartan ürün, düşme engelleyici özelliği sayesinde kendisini korur. Xiaomi robot süpürgeler arasında en başarılı modellerden biridir. Uygulaması üzerinden uzaktan kontrol edebilirsiniz. “Robot süpürge en iyisi hangisi?” diye sorduğunuzu tahmin ediyorum. Bu ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.55 litre toz kapasitesi
 • 180 dakika çalışma süresi / 3 saat şarj süresi
 • 3 boyutlu tarama, akıllı planlama, görsel navigasyon
 • 3000 Pa emiş gücü
 • Otomatik yeniden şarj
 • NIEDEC Japon fırçasız motor

Xiaomi robot süpürge kullanıcı yorumları;

👤 Evde 8 aylık bebeğim ve bir tane kedim var. Tahmin edebileceğiniz gibi kedimiz tüy döküyor. Özellikle temizlik yaptıktan sonra çalıştırdım ve buna rağmen sonuç mükemmeldi. Kedinin benim göremediğim tüylerini bile topladı. Gerçekten herkesin hayatını kolaylaştırabilecek bir ürün.

👤 Evimin süpürme alanı 65 m² ve hem süpürmeyi hem de silmeyi tek şarj ile tamamlıyor. Bu işlemlerden sonra şarjının yarısı bitmiş oluyor. Kurulumu oldukça basit, çalışırken evin hangi bölgesinde olduğunu uygulaması üzerinden takip edebiliyorsunuz. Harita oluşturduktan sonra sağa sola hiç çarpmıyor. Tavsiye ederim.

En iyi robot süpürge modellerinden Eufy RoboVac 11S Robot Süpürge

Anker Eufy RoboVac 11S Robot Süpürge

HEPA filtreli yüksek emişli akıllı robot süpürge evinizin temizlik sürecini çok daha kolay bir hale getiriyor. Zorlu kirleri yumuşatan ve vakumlanmasını sağlayacak iki yan parçası bulunan ürün, üçlü filtre sistemiyle temizlik sonrasında sağlıklı bir ortam oluşturuyor. Süpürgenin şarjı azaldığında otomatik olarak şarj istasyonuna dönüyor ve kendini şarj ediyor. Bu özellikleriyle akıllı süpürge tavsiye listemizde beşinci sırada kendisine yer buluyor. Bu ürünün ucuz robot süpürge isteyenlere hitap ettiğini de eklemek istiyorum. Rakiplerine göre fiyatı bir hayli uygun.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.6 litre toz kapasitesi
 • 100 dakika çalışma süresi / 6 saat şarj süresi
 • Üç katmanlı HEPA filtre
 • 1300 Pa emiş gücü
 • Düşme engelleyici sensörler
 • Otomatik yeniden şarj

Anker Eufy RoboVac 11S kullanıcı yorumları;

👤 Seramik atölyemde kullanmak için edindim. Birkaç saat içerisinde her yeri tertemiz yapıyor. İlk çalıştırmada evinizin hangi bölgelerinde sıkıntı yaşadığını takip etmelisiniz. Kumandasıyla uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.

👤 Evinizin oturduğunuz yerden temizlenmesini istiyorsanız kesinlikle satın almalısınız. Birkaç gün önce eve temizlikçi gelmiş olmasına rağmen bir sürü toz topladı. Yanında yedek HEPA filtresi ve 2 adet fırça geliyor. Kumandası üzerinden temizleme fonksiyonları seçebiliyorsunuz. Wi-Fi özellikli robot süpürge olmadığı için fiyatı da uygun tutulmuş.

En iyi robot süpürge modellerinden 360 S9 Vacuum Mop Cleaner Akıllı Robot Süpürge

360 S9 Vacuum Mop Cleaner Akıllı Robot Süpürge

Koltuğunuzdan kalkmadan evinizi temiz tutmanıza yardımcı olan 360 S9 modeli, yan kısmındaki fırça sayesinde odanızdaki tüm köşelere ulaşır ve tozları yakalar. Çarpışma önleyici sensörleri sayesinde mobilyalarınıza hasar vermez. Uygulaması üzerinden kısıtlı bölge ayarlaması yapılabilir. Evinizde bir evcil hayvan varsa, sizi evinizi düzenli olarak temizleme zahmetinden kurtarır. Gücü %20’nin altına düştüğü zaman otomatik şarj modu aktif olur ve şarjı dolduktan sonra temizliğe devam eder.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.45 litre toz kapasitesi
 • 180 dakika çalışma süresi / 4 saat şarj süresi
 • Sesli bilgilendirme
 • 2200 Pa emiş gücü
 • Akıllı su deposu
 • Çift gürültü azaltma kanalı

360 S9 Vacuum Mop Cleaner kullanıcı yorumları;

👤 Ürün oldukça başarılı, evi dip bucak temizledi. Emiş gücünü standart seviyeye ayarladım ve arkasından takip ettim. Bir tane bile toz kırıntısı görmedim. 65 m² temizlik alanını 70 dakikada temizledi.

👤 Süper bir akıllı temizlik robotu. Süpürge modunu sürekli kullanıyoruz. Her seferinde topladığı tüye şaşırıyoruz. Cihazda toplamda 25 sensör bulunduğu için çarpmadan ve düzgün şekilde çalışıyor. Uygulaması üzerinden detaylıca kontrol edebiliyorsunuz.

En iyi robot süpürge modellerinden iRobot Roomba i7+ Robot Süpürge

iRobot Roomba i7+ Robot Süpürge

Robot süpürge üreticileri arasında en çok tercih edilenlerden birisi de iRobot markasıdır. iRobot’un ürettiği Roomba i7+ yüksek fiyatı ile dikkat çekse de sizlere tavsiye ettiğimiz modellerden biri. En iyi akıllı süpürge önerilerimizde yedinci sırada kendisine yer buluyor. Temizlik sırasında topladıklarını şarj ünitesindeki hazneye aktarıyor ve 30 kullanıma kadar cihaza dokunmanıza bile gerek kalmıyor. Kendi kendine şarj olabilme ve toz boşaltma özelliği ile günlerce kendi başına temizlik yapabiliyor. Kurulumunu yaptıktan sonra temizlik yapmanız gerektiğini unutturacak bir cihaz olduğunu söyleyebilirim.

Öne çıkan özellikleri

 • 68 desibel ses seviyesi
 • 75 dakika çalışma süresi / 2 saat şarj süresi
 • Dışarıda bırakma fonksiyonu
 • VSLAM teknolojisi
 • iAdapt 3.0 navigasyon
 • Sesli komut özelliği

iRobot Roomba i7+ kullanıcı yorumları;

👤 Böyle bir konfor yok! Oda seçimini yapıp istediğiniz yeri temizlemesini söyleyebiliyorsunuz. Haftalık programlamada bile hangi odaların temizleneceği seçilebiliyor. Çekim gücü de oldukça başarılı, halıları dahi çok iyi temizliyor.

👤 Ürünün fiyatı biraz pahalı fakat temizlik sonrasında haznesini temizleme zorunluluğu olmaması mükemmel. Beklentimin altında bir sesle çalışıyor, rahatsız olduğumu söyleyemem. Çok iyi temizliyor ve haznesinden toz dökmüyor.

En iyi robot süpürge modellerinden Samsung Powerbot-E

Samsung Powerbot-E Akıllı Süpürge ve Paspas

Samsung robot süpürge sayesinde evinizin her köşesi pırıl pırıl olacak. Sahip olduğu sensörleri ile köşeleri ve engelleri tespit eden ürün, ince temizlikte oldukça başarılı. Çalıştığı zemine göre emiş gücünü değiştirebilen Samsung Powerbot, halılardaki tozları bile çekebiliyor. “En ince robot süpürge hangisi?” sorusuna yanıt olarak tasarlandığını da söyleyebilirim.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.2 litre toz kapasitesi
 • 240 dakika çalışma süresi / 4 saat şarj süresi
 • Akıllı telefon ile kontrol
 • 77 desibel ses seviyesi
 • EPA/HEPA filtresi
 • 8 farklı çalışma modu

Samsung Powerbot-E kullanıcı yorumları;

👤 Yakınlarınızda Samsung bayisi varsa kurulum için yardım isteyebilirsiniz. En kısa sürede gelip kurulum konusunda yardımcı oldular. Ürün sayesinde temizlik yüküm yarı yarıya azaldı desem abartmış olmam.

👤 Halılarım yün olmasına rağmen üzerinde çok rahat bir şekilde temizlik yapıyor. Evi bir kere gezdikten sonra otomatik olarak hafızaya alıyor. Oldukça memnunum.

Robot süpürge tavsiyesi Dyson 360 Heurist

Dyson 360 Heurist Robot Süpürge

Dyson robot süpürge üstün işlemcisi ile evinizi oldukça kısa bir sürede haritalandırır ve temizliğe başlar. 360 derece görüş mekanizması bulunan ürün evinizin en ücra köşelerini bile temizler. “En iyi temizlik robotu hangisi?” sorusuna cevap olarak Heurist modelini gösterebiliriz. Yeterli bütçeye sahipseniz “Robot süpürge hangisi alınmalı?” sorusunun da cevabı bu modelde saklı. Dyson 360 Heurist, temizlik yaparken evinizin haritasını sürekli günceller ve temizlemesi gereken yerleri anında tespit eder. Dyson Link uygulamasını telefonunuza indirerek robotun temizlemesini istediği yerleri seçebilirsiniz. Bu sayede süpürgenin tam kontrolü elinizin altında olur. Evinizin haritası üzerinden yasak bölgeler oluşturabilirsiniz. Uygulama üzerinden robotun temizlik sürecini anlık olarak takip edebilirsiniz.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.3 litre toz kapasitesi
 • 75 dakika çalışma süresi / 2,5 saat şarj süresi
 • 360 derece görüş sistemi
 • Radial Root Cyclone teknolojisi ile yüksek emiş gücü
 • Akıllı telefon ile kontrol
 • Alerjen filtresi

Dyson 360 Heurist kullanıcı yorumları;

👤 Küçük boyutu sayesinde tüm köşelere ve sandalye aralarına kolaylıkla giriyor. İlk kullanımda evi biraz rastgele dolaşıyor gibi gözüküyor ancak haritalama tamamlanınca normale dönüyor. Niyetiniz güzel temizlik yapan bir süpürge almaksa tercihinizi Dyson’dan yana yapmalısınız.

👤 Dyson’ın farklı ürünlerini kullandığım için şans vermek istedim. Hem güzel temizlik yapıyor hem de kullanımı son derece basit. Tavsiye ediyorum.

Viomi V3

Viomi V3 Vacuum Cleaner Robot Süpürge ve Paspas

2021’in en iyi robot süpürgeleri arasında olan Viomi V3 Vacuum Cleaner, lazer sensörü ile tam bir toz avcısıdır. Cihaz 2 cm tırmanma yeteneği ile zemindeki engellerin üstünden geçmeyi başarır. Temizlik robotu kullanıcı yorumları ön planda tutulduğunda en başarı modellerden biri olduğunu söyleyebilirim. AI teknolojisine sahip olan süpürge için temizlik gerçekten kolay bir işlem. İyi de “En iyi akıllı süpürge hangisi?” diye sorduğunuzu tahmin edebiliyorum. Dinamik yok algoritmasıyla Viomi V3’ün bu ünvana aday olduğunu söyleyebilirim.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.6 litre toz kapasitesi
 • 180 dakika çalışma süresi / 4 saat şarj süresi
 • Virüs öldürücü sistem
 • 2600 Pa emiş gücü
 • Harita oluşturma
 • Çarpışma ve düşmeyi önleyen sensör seti

Viomi V3 Vacuum Cleaner kullanıcı yorumları;

👤 6 aylık bebeğimiz var ve ona daha fazla vakit ayırmak için bu ürünü tercih ettik. Hem evimiz tozlardan kurtuldu hem de bizim iş yükümüz azaldı. Kameraları modeller de var ancak biraz daha pahalı. Bu ürün bizim işimizi fazlasıyla gördü.

👤 Ürün muhteşem! Verdiğim parayı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Evi kendi süpürgemizle süpürdükten sonra çalıştırdık ve topladığı toz miktarına inanamadık. Mi Home adındaki uygulaması üzerinden detaylı kontrol edebiliyorsunuz.

Roborock S7 Sonic

Roborock S7 Sonic Mopping Akıllı Robot Süpürge

Satın alabileceğiniz en iyi elektrikli robot süpürge modelleri arasında olan Roborock S7 Sonic, akıllı teknolojileri, şık tasarımı ve yüksek emiş gücüyle tavsiyelerimiz arasına girmeyi başardı. Otomatik boşaltma, sesli kontrol, kaliteli temizlik, haritalama ve uygulaması üzerinden yapabileceğiniz özelleştirmeleri dolayısıyla bu yeni akıllı robot süpürge, ücretinin karşılığını veriyor. Bu ürünü rakiplerinden ayıran en kritik özelliği sonic teknolojisi olmuş. Bu titreşim teknolojisi sayesinde lekeler çok daha kolay bir şekilde zeminden çıkıyor. 5200 mAh bataryasıyla aralıksız 3 saat temizlik yapabilen ürün evinizin her noktasını tek şarjda temizliyor.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.46 litre toz kapasitesi
 • 180 dakika çalışma süresi / 2,5 saat şarj süresi
 • LiDAR sensörü
 • 2500 Pa emiş gücü
 • Akıllı navigasyon
 • Uygulama üzerinden detaylı kontrol

Roborock S7 Sonic kullanıcı yorumları;

👤 Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri olabilir. Temizlik için harcadığınız zamanı ciddi anlamda düşürüyor. Yerdeki kablolara takılmadan temizliğini tamamlıyor. Robot süpürge halı tanıma özelliği sayesinde halıyla temas edince çekim gücünü yükseltiyor ve paspası kapatıyor. Tavsiye ederim.

👤 Öncesinde Mi Vacuum Mop Pro ve Roborock S5 deneyimlemiş biri olarak S7’nin daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. S7 haritalandırma işlemini lazerini kullanarak yapıyor ancak diğer robotlar evin köşelerini gezerek yapmıştı. S7’nin haritalandırması daha başarılı. Türkçe dil desteği olması da ekstra bir avantaj.

Dreame Vacuum Cleaner D9

Dreame Vacuum Mop D9 Robot Süpürge

En iyi robot süpürge modelleri önerilerimiz arasına giren en yeni akıllı süpürge modellerinden biri de Dreame Vacuum Mop D9 modeli oldu. Tüm odalarınızda kusursuz temizlik sağlayan NIDEC motoru ile çalışan ürün ile evinizi rahatlıkla temiz tutabilirsiniz. Bu model düşük gürültü seviyesi ile şirin bir yardımcınız olarak çalışır. Tertemiz bir evin keyfini çıkarmanıza imkan veren ürün, 360 derece görüş kapasitesi sunar. Cihazı Xiaomi Mi Home uygulaması üzerinden kontrol edebilirsiniz. Evinizin en zorlu alanlarına bile girebilen Dreame D9 akıllı robot süpürge, şimdiye kadar üretilen en iyi modellerden biri.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.55 litre toz kapasitesi
 • 150 dakika çalışma süresi / 6 saat şarj süresi
 • 4 farklı kullanım modu
 • 3000 Pa emiş gücü
 • Alexa ile ses kontrolü
 • Akıllı ev planlaması

Dreame Vacuum Mop D9 kullanıcı yorumları;

👤 Mevcut süpürgemle süpürmüş olmama rağmen en ince tozları dahi toplamış. Paspas özelliği sizin silmeniz kadar olmasa da iş görür. En başta rastgele hareket ediyor sanabilirsiniz ancak aslında evi tarıyor ve düzene giriyor. Temizliği bitirdikten sonra yuvasına geri dönüyor.

👤 165 m² evin ilk süpürmesini 90 dakikada tamamladı ve haritayı oluşturdu. Tüm bu işlemlerin sonucunda bataryanın yarısından fazlası duruyordu. Temizlik konusunda çok başarılı, tavsiye ederim.

Eufy RoboVac 35C

Anker Eufy RoboVac 35C Akıllı Robot Süpürge

Ucuz robot süpürge arayışında olanların tercih ettiği modellerden biri olan Anker Eufy RoboVac 35C temizlik robotu, mobil uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor. Odalarınızın her köşesinde rahatlıkla hareket edebilen ürün, 1500 Pa emiş gücüyle en ince tozları bile çekiyor. Akıllı telefonunuzdan kontrol edebildiğiniz süpürgeyi iki saat kadar kısa bir süre içerisinde temizliğe devam edebilecek kadar şarj edebiliyorsunuz. RoboVac 35C, EPA/HEPA filtresi ve sessiz çalışma özellikleriyle en iyi robot süpürge modelleri arasında bulunuyor.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.6 litre toz kapasitesi
 • 100 dakika çalışma süresi / 6 saat şarj süresi
 • Sesli bilgilendirme
 • 1500 Pa emiş gücü
 • Oda sınırlandırma
 • Boşluk sensörü

Anker Eufy RoboVac 35C kullanıcı yorumları;

👤 Bu ürünü ikinci kez satın alıyorum. İlkini kendim için almış ve çok memnun kalmıştım. Şimdi de annem için alıyorum. Her gün kullandığım elektrik süpürgesini artık nadiren çıkartıyorum. 2 kedimizle birlikte yaşadığımız için kıllar, tüyle ciddi sıkıntı oluyordu. Ürünü aldığımdan beri böyle bir sıkıntım yok.

👤 EufyHome uygulaması üzerinden eve gelmeden temizliği başlatabiliyorsunuz. Sessiz moduyla gece vakitlerinde bile rahatsız etmeden çalışıyor. Parasının hakkını verdiğini söyleyebilirim.

iRobot Roomba 693

iRobot Roomba 693 Robot Süpürge

Haftanın her günü temiz bir ev istiyorsanız doğru ürüne bakıyorsunuz. Satın alabileceğiniz en hesaplı robot süpürge modelleri arasında olan Roomba 693, karanlıkta bile temizlik yapmasını sağlayan sensörlere sahiptir. Sert zeminlerde ve halılarda mümkün olan en iyi sonucu vermek için temizleme başlığını yükseltip alçaltabilir. Kenar süpürme fırçası ile köşeleri başarılı bir şekilde temizler. Özel filtresi sayesinde evcil hayvanlardan dökülen tüyleri rahatlıkla yakalar.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.55 litre toz kapasitesi
 • 90 dakika çalışma süresi / 3 saat şarj süresi
 • Üçlü temizlik sistemi
 • Google Home ve Alexa desteği
 • EPA/HEPA filtresi
 • Akıllı telefon ile uzaktan kontrol

iRobot Roomba 693 kullanıcı yorumları;

👤 Piyasaya ilk çıktıklarında elektrikli gırgır gözüyle bakıyordum fakat yanılmışım. Çocuklu bir evse veya evinizde evcil hayvan varsa kesinlikle alınması gereken bir ürün. Wi-Fi özelliği ile ben eve dönmeden temizliği başlatabiliyorum.

👤 Ürünü ilk defa kullanmadan önce tam şarj etmeniz gerekiyor. Kullanım kılavuzunda bu şekilde belirtilmiş. Temizlik performansı oldukça iyi ve fiyatı da gayet hesaplı.

Robogil Luna 200

Robogil Luna 200 Türkçe Konuşan Robot Süpürge

Üst segment ve Türkçe konuşan akıllı robot süpürge arayışında olanlar Robogil Luna 200 modelini mutlaka seçenekleri arasına almalılar. Değişken hızlı, özel açılı ve savurma yapmayan ikili yan fırça sistemi olan cihaz evinizin hiçbir köşesini tozlu bırakmıyor. Normal modunda 45 desibel, sessiz modunda ise 40 desibel gibi düşük ses değerleri ile çalışan cihazı uygulaması üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Lazer navigasyonu ile kusursuz haritalama yapan Luna 200, evinizde aradığınız temizliği sizlere sunuyor.

Öne çıkan özellikleri

 • 0.6 litre toz kapasitesi
 • 120 dakika çalışma süresi / 4 saat şarj süresi
 • Kurumuş lekelerde etkili paspas
 • 2500 Pa emiş gücü
 • Astım ve alerjik bireyler için 3’lü filtre sistemi
 • Google Home ve Alexa desteği

Robogil Luna 200 kullanıcı yorumları;

👤 Robotu satın alalı bir hafta oldu. Kurulumu son derece basit ancak içinden çıkan kılavuzu okumanızı tavsiye ederim. Dil seçeneklerinde Türkçe var. Çalışırken oldukça az ses çıkartıyor. Uzun saçak olan halılara dolanıyor. Bunun haricindeki halılara ve kapı eşiklerine rahatça çıkıyor.

👤 Ürün çok başarılı, müşteri hizmetleri de son derece ilgili. İhtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri WhatsApp üzerinden iletiyorlar. Her sorumuza da cevap verdiler. Ürünün temizliğinden de memnunum.

Hazırlamış olduğum en iyi robot süpürge tavsiyeleri listemin sonuna geldik. Piyasaya yeni ürünler çıktıkça listeyi yenileyecek ve güncel tutacağım. Listedeki ürünler hakkındaki soru ve önerilerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.


En iyi robot süpürge markası hangisi?

En iyi robot süpürge markalarını listelemek gerekirse: Xiaomi, Roborock, Viomi, Roidmi, Robogil, Anker, Samsung, Dyson, 360, Dreame ve iRobot; geniş toz haznesi, yüksek emiş gücü, uzun çalışma süresi, kısa şarj süresi, otomatik şarj döngüsü, akıllı asistan desteği, mobil uygulama desteği, lazer, kamera, Wi-Fi bağlantısı ve haritalama gibi kullanımı kolaylaştıran özellikleriyle akıllı robot süpürge kullananlar tarafından 2021 yılının en iyi markaları olarak nitelendiriliyor.

2021’in en iyi robot süpürge modeli hangisi?

En iyi robot süpürge modeli hangisi ise onu satın almak isteyenler için ürün karşılaştırmaları, kullanıcı yorumları, fiyat ve performans değerlerini dikkate alınca; Xiaomi (Vacuum Mop, Vacuum Mop Pro 2), Roidmi (Eve Plus), Roborock (S7 Sonic Mopping, S6 MaxV), Anker (Eufy RoboVac 11S, Eufy RoboVac 35C), 360 (S9 Vacuum Mop Cleaner), iRobot (Roomba i7+, Roomba 693), Samsung (Powerbot-E), Dyson (360 Heurist), Viomi (V3 Vacuum Cleaner), Dreame (Vacuum Mop D9) ve Robogil (Luna 200) modellerinin 2021 yılında kullanıcılarını memnun ettiğini görüyoruz.

Robot süpürge hangisi alınmalı?

Robot süpürge seçerken evinizdeki oda ve kat sayısı, mobilyalarınızın yüksekliği ve bütçenizi göz önünde bulundurarak yüksek emiş gücü, haritalama, şarj istasyonu, paspas, süpürme gibi özelliklerden çoğunu bulunduran en iyi modeli tercih etmelisiniz.

Robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli?

Robot süpürge alırken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Yüksek emiş gücü olması (2500 Pa ideal)
 • Wi-Fi ve haritalama özelliğinin olması (Uzaktan ve hassas kontrol için)
 • Otomatik şarj döngüsü (Temizlik sırasında şarjı azaldığında kaldığı yerden devam edebilmesi için)
 • Islak-kuru temizleme seçeneklerinin olması (Detaylı ve hijyenik temizlik için)
 • Düzenli yazılım güncellemeleri alıyor olması

Robot süpürge nasıl temizlenir?

Yapay zeka teknolojisi ile çalışan bu cihazlar odanızdaki çöp, toz ve kiri içerisindeki toz haznesine doldurur. Sizlerin robot süpürge temizleme işlemini yapmak için sadece toz haznesini boşaltması yeterlidir.

Robot süpürgeler nasıl temizlik yapar?

Robot süpürgeler altlarındaki pervaneler ve vakumun çekimiyle temizlik yaparlar. Pervaneler toz ve kiri vakum kısmına doğru sürükler. Buradaki fırçanın desteğiyle kir ve toz robotun haznesine gider.

Robot süpürgeler nasıl çalışır? / Çalışma prensibi nedir?

İş yerinizde, atölyenizde ve evinizde kolaylıkla kullanabildiğiniz robot süpürgeler; her köşeye ulaşabilmeleri, belirlediğiniz alanda kalmaları, kendi kendilerine temizlik yapabilmeleri ve başarılı temizlik performanslarıyla tercih sebebi oluyorlar.

Çalışmaya başlar başlamaz etrafını tarayarak alanın büyüklüğünü, etrafındaki engelleri ve duvarları hesap ederek çalışacağı ortamın haritasını çıkartırlar. Ortaya çıkan harita üzerinde gerekli hesapları tamamlayan robot süpürge, temizlik için en optimal rotayı belirler.

Bu rota temizliğin en performanslı şekilde tamamlanabileceği rota olarak kabul edilir. Cihazlar 2-3 cm yüksekliğe kadar olan engelleri geçebilir, sensör setleriyle duvar diplerine ve mobilyaların altlarına kadar girebilirler. Bu sayede kusursuz bir temizlik yaparlar.

Robot süpürgeler hakkında sormak istediklerinizi yorum bırakarak bizlere iletebilirsiniz, diğer tavsiyelerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sen de tavsiyele:
Esin Yakut

Yazar Esin Yakut

Ben Esin Yakut, Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Gündelik yaşantımdan elde ettiğim deneyimleri Tavsiyele aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1500 TL bütçe ile telefon önerileri

1500 TL Telefon Önerileri 2021 Alabileceğiniz En İyi Modeller

Dizi izleyebileceğiniz en iyi siteler

En İyi 11 Dizi İzleme Sitesi! (Ücretli ve Ücretsiz Siteler)